Південна Корея планує прийняти кожного північнокорейського солдата, який опинився в українському полоні після участі у бойових діях на боці РФ.
Таку офіційну позицію озвучили у Міністерстві закордонних справ країни, інформує агентство Reuters.
Сеул категорично не підтримує примусове повернення цих військових до РФ чи КНДР.
Для обговорення цього та інших питань глави МЗС України та Південної Кореї планують зустрітися 30 червня у Сеулі.
Ще в січні 2025 року Володимир Зеленський підтвердив захоплення двох солдатів КНДР на Курщині, припускаючи їхній обмін на українських бранців.
Хронологія залучення північнокорейського контингенту
Ще у жовтні 2024 року президент України заявив про фактичне приєднання Північної Кореї до війни на боці російської армії.
Тоді ж розвідка України та США підтвердила підготовку 11 тисяч бійців КНДР, проте у Пхеньяні назвали це звичайними чутками.
Перші бойові зіткнення між українськими захисниками та підрозділами КНДР на Курщині підтвердив Рустем Умєров у листопаді.
Згодом стало відомо про втрати серед північнокорейців, а росіяни почали знищувати обличчя вбитих для приховування їхньої присутності.
У січні 2025 року ЗСУ офіційно захопили перших полонених, а Сеул підтвердив намір прийняти їх, вважаючи жителів Півночі своїми громадянами.
До середини того ж місяця кількість загиблих північнокорейських солдатів на Курщині сягнула близько тисячі осіб.
Згодом, 28 квітня, Пхеньян офіційно визнав факт участі своїх регулярних військ у російській агресії.
За даними заступника очільника ГУР Вадима Скібіцького, станом на серпень 2025 року у РФ перебувало близько 11 тисяч військовослужбовців КНДР.








Залишити коментар