Уряд не планує суттєвих змін у порядку бронювання працівників, адже нинішні критерії влаштовують як військових, так і відповідальні міністерства. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді під час “Години запитань до уряду”.
За його словами, система бронювання вже максимально цифровізована, прозора та контрольована. Вона дозволяє оперативно відслідковувати, хто саме та в яких галузях отримує бронювання. Саме тому найближчим часом жодних змін не передбачається.
Що відомо про нинішні правила бронювання
Ще у квітні заступник міністра економіки Віталій Кіндратів підтверджував, що держава не готує глобальних змін у правилах бронювання. При цьому підприємства й надалі можуть отримати статус критично важливих — на підставі оновлених критеріїв.
Хто може претендувати на статус критично важливого
Компанії, які хочуть отримати право на бронювання своїх працівників, мають відповідати трьом основним вимогам:
- Два обов’язкові критерії: середня зарплата працівників не менше ніж 20 000 грн; відсутність податкової заборгованості (включно з ЄСВ).
- Один з наступних критеріїв на вибір:
- сплата понад 1,5 млн євро податків на рік (у гривневому еквіваленті);
- валютна виручка понад 32 млн євро на рік (за винятком кредитів);
- стратегічне значення для держави (згідно з урядовим переліком);
- вагоме значення для окремої галузі або громади;
- зарплата не нижча за середню по регіону за IV квартал 2021 року (для комунальних підприємств);
- статус резидента Дія.City;
- надання телекомунікаційних послуг з доходом: понад 200 млн грн/міс. (мобільний зв’язок) або понад 20 млн грн/міс. (фіксований зв’язок).
Як подати заявку на отримання статусу
Для отримання статусу критично важливого підприємства необхідно:
- Визначити профільне міністерство (наприклад, для аграрного сектору — Мінагро, для енергетики — Міненерго, для IT-компаній — Мінцифра).
- Підготувати відповідні документи: фінансову звітність, довідки про зарплати, підтвердження відсутності податкової заборгованості.
- Подати заяву до профільного органу.
- Очікувати на ухвалення рішення та отримати офіційне підтвердження.
За даними Мінцифри, станом на початок квітня понад 23 тисячі компаній уже підтвердили свій критичний статус і скористались правом на бронювання співробітників.
Залишити коментар